2016 yılında bildiğiniz gibi birçok marka, logolarını yenilemişti. Bu sene de bir çok şirket uzun yıllardır kullandıkları logolarında büyük değişimlere gittiler. Bunlara baktığımızda, daha çok küçük dijital ekranlarda görülebilen, basit ve yalın tasarımlı logolara geçtiklerini gördük. Cesur renkler kullanılırken ayrıca tüm dijital platformlarda kullanılabilecek okunaklı bir yazı karakteri de tercih edildi.

İşte 2017 yılında logolarında değişime giden markalar…

YouTube

ytlogo_old_new_animation

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube 12 yıldır kullandığı logoda büyük değişime gitti. Yeni logosunda play tuşunu ve kırmızı rengini daha öne çıkardı.


Formula 1formula1

 

Formula 1’i satın alan Liberty Media yenilenme çalışmalarının ilk adımı olarak logo değişikliği yaptı. Formula 1’de uzun zamandır Kırmızı-siyah renklerden oluşan logo kullanılıyordu.

Converse

converse-before-after-2017

Ünlü giyim markası Converse değişime ayak uydurarak gençleşen bir tasarıma sahip logosunu tanıttı.

Calvin Klein

calvin-klein-new-logo-old

İç çamaşırı markası Calvin Klein, köklü tarihine atıfta bulunarak yeni logosunu, “orijinal ruhumuza geri dönüş” ifadesiyle tanıttı.

Huffington Post

huffpost

Huffpost adıyla yeniden markalaşan The Huffington Post’un bu imaj değişikliği; yeni bir logo ve tüm platformlarla sosyal medya kanallarındaki isim değişikliğini kapsadı.

Juventus

juventus

 

İtalya futbolunun önemli takımlarından biri olan Juventus, uzun yıllardır kullandığı logosunu değiştirerek daha minimalist bir logoya geçiş yaptı.

vodafone new logo

“Gelecek heyecan verici. Hazır mısın?” sloganıyla yenilenmiş sade logosunu tanıtan Vodafone, 2017 yılında logosunu değiştiren firmalardan biriydi.

fanta-new-logo

Fanta, yeni yayınladığı logosunda daha çok yuvarlak hatlar kullanarak tasarımını daha da gençleştiren markalardan biri oldu.

Pinterest

pinterest

Pinterest, eski logosunda kullandığı, “Pinterest” yazısının tipogrofisinde yeni logosunu yayınladı.

Audi

old-and-new-audi-logo2

Audi, bu sene sadece logosunda değişiklik yapmadı yeni logosuyla yeni marka kimliğini de tanıttı.

Kaynak: www.marketingturkiye.com.tr