İzleyenlerin duygularını tetikleyen, kayıtsız kalmanın neredeyse imkansız olduğu, aşağıdaki beş reklam kampanyasının bir ortak özelliği var; aile bağlarını çok güçlü bir üslupla anlatıyorlar.

“Teşekkürler Anne”

Uluslararası Olimpiyat Oyunları global sponsoru P&G, Olimpiyat sporcuları ve annelerini desteklediği ikinci reklam filmi ile “Teşekkürler Anne” demeye devam ediyor. İlki gibi ikinci reklam filmi de anneler ve çocukları arasındaki büyülü bağı, derin ve güçlü anlatıyor.

Bir sakız reklamı sizi ağlatabilir mi?

Aile bağlarını en güzel kullanan reklamlardan biri de Extra adlı sakız markasına ait. Babalar ve kızları arasındaki ilişkiyi gözünüze ‘toz’ kaçıracak kadar etkileyici anlatıyor.

“Bazen tedaviden fazlası gerekir”

İnsanın sevdiklerinden aldığı manevi destek ilaçlardan daha güçlü etkiler gösterebilir. Sevginin ve desteğin gücünü hatırlatmak için böyle duygusal bir reklam filmi hazırlayan ve sloganı ile umut veren bir ilaç firması olunca; ortaya gerçekten çok etkileyici bir iş çıkmış diyorsunuz. Pfizer ilaç firmasının hazırladığı reklam, son sahnesiyle boğazları düğümlüyor.

 

“En iyi arkadaşınız”

Chevrolet’nin “Maddie” isimli bu reklam filmi oldukça inceliklerle dolu… “Hayat yolculuğunuzda en iyi arkadaşınız” derken, markasını arka planda tutuyor ve bir kızın beraber büyüdüğü köpeğiyle arasındaki dostluğu anlatıyor. Chevrolet bu reklam filmiyle güven hissini etkileyici bir şekilde ortaya çıkartıyor.

 

“Bazen hiç yaşamadığımız anlar, en değerli anlarımız olabilir”

Sadece sloganıyla bile etkilemeyi başaran Volvo’nun reklam filmi, dolu dolu geçmesi gereken bir hayatın, bir anda nasıl yok olabileceğini anlatıyor. Ufak bir kızın annesine anlattığı masum hayalleriyle, hayatın acı gerçeklerinin birleştirildiği reklam filmi yaşamın değerini çok etkileyici bir şekilde hissettirmeyi başarıyor.

 

Kaynak: www.marketingturkiye.com.tr