Facebook dijital okur yazarlık kütüphanesi programını başlattı. Genç kitlelere ulaşmak isteyen Facebook, eleştirel düşünmeye yönelik eğitimler veriyor.

Facebook dijital okur yazarlık eğitimi veriyor

Facebook yeni eğitim kaynağının açılışını yaptı. Gençlere yönelik oluşturulan eğitimde, eleştirel düşünme ve çevrimiçi platformlarda düşünceli davranmaya yönelik bilgiler yer alıyor.

Çevrimiçi 830 milyon gence hitap eden Facebook, dijital okur yazarlığın çok önemli olduğuna, buna dikkat edilmediğinde sahtekarlıklarda artış yaşandığına vurgu yaptı. Özellikle sahte haberlere yaptırım yapmaması nedeniyle eleştiriler alan Facebook’un, bu eğitim ile stratejik bir adım attığını söyleyebiliriz.

Google Play Store’da bulunan madencilik uygulamaları yasaklandı. Google’ın sahtecilik ve dolandırıcılık karşıtı politikasından madencilik uygulamaları da etkilendi. Madencilik uygulamaları artık erişime kapalı Kripto para sektörüne yönelik ilginin artmasıyla, bu alanda madencilik yapan …

Harvard Üniversitesi’ndeki Berkman Klein ekibinden alınan bu eğitimlerin, Creative Commons lisansı ile koruma altında olduğu belirtildi. 10 yıllık bir akademik çalışmanın ürünü olan eğitimlerde İngilizce olarak 18 ders yer alıyor. Ayrıca bu eğitimlere ek olarak 45 farklı dil seçeneğinin ekleneceği belirtiliyor.

Facebook, bu dijital okur yazarlık eğitimlerinin öğretmenler tarafından öğrencilere sınıf ortamında verilmesini istediğini belirtti.

Kaynak: www.techinside.com