Facebook, Messenger’a arkadaşlarınızla sohbet ederken video akışları görüntülemenize ve paylaşmanıza olanak sağlayan “instant video” özelliğini ekliyor.

Ama Facebook’un hali hazırda video sohbet özelliği var. Peki bu yeni özelliğin diğerinden farkı ne? Instant Video’nun farkı video aramalarınızı mesaj olarak göndermeniz. Yani uzun video aramaları yerine kısa konuşmalardan oluşan mesajlar söz konusu.

Facebook ise bu durumu şu  şekilde ifade ediyor:

“Bazen bir arkadaşınıza almak istediğiniz bir çift ayakkabı hakkında görüşlerini sormak istersiniz, hangi dondurmayı almaları gerektiğini söylemek istersiniz ya da sizin mesajınıza nasıl tepki verdiğini görmek istersiniz ancak canlı olarak konuşabilecek bir yerde değilsinizdir. Instant Video en çok değer verdiğiniz insanlara günlük hayatınızın sıradan bölümlerini paylaşmanızı sağlıyor.”

Hem sizin hem de arkadaşınızın sohbet penceresi açıkken, yönlendirme çubuğundaki video düğmesi uyarı verecek -ki bu durum Snapchat’te tanıtılan video özelliği ile hemen hemen aynı. O butona basarak bir video yayını başlatabilir ve gerçek zamanlı olarak nerede ne yaptığınızı paylaşabilirsiniz.