Facebook’un kullanıcı sayısı zaman geçtikçe katlanmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, yeni gelen bu kullanıcılarla birlikte tahtını iyiden iyiye sağlamlaştırıyor. Açıklanan rakamlar Facebook’un ve Facebook bünyesinde bulunan diğer markaların ne kadar fazla aktif kullanıcıya sahip olduğunu net bir şekilde gösteriyor.

Yayınlanan rakamlara göre Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısı 2 milyar kullanıcı seviyesinde. 13 yıl öncesinde kurulan ve 5 yıl öncesinde 1 milyar aktif kullanıcı sayısına erişen Facebook’un 5 yıl gibi kısa bir süre içerisinde 2 milyar kullanıcıya ulaşması epey etkileyici. Facebook’un hemen arkasında Google’ın bünyesinde olan YouTube yer alıyor. YouTube’un aylık kullanıcı sayısının 1,7 milyar seviyesinde olduğu görülüyor. Facebook’un sahip olduğu iki uygulama olan WhatsApp ve Messenger’ın her birinin aylık kullanıcı sayısının 1,2 milyar olduğu dikkat çekiyor. Bu iki uygulamanın arkasında Çin’in dev mesajlaşma uygulaması WeChat yer alıyor. WeChat’in aylık kullanıcı sayısı 889 milyon. Son olarak Instagram 700 milyon, Twitter 328 milyon ve Snapchat 255 milyonla son sıraları paylaşıyor.

facebook1

Facebook uygulamalarının toplam kullanıcı sayısını göz önüne aldığımızda diğer sosyal ağların Facebook’a erişmesi hiç de kolay görünmüyor. Facebook’un bir sonraki kilometre taşı olacak olan 3 milyar aktif kullanıcı sayısına ne zaman ulaşacağını hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Kaynak : www.log.com.tr