Yeni nesil için ürün pazarlamak isteyen bir reklamcıysanız, biraz acele etmeniz gerekiyor. comScore adlı şirket tarafından yapılan yeni bir araştırma, yeni nesle ulaşmayı hedefleyen online reklamların etkili olabilmesi için beş ila altı saniye kadar sürmesi gerektiğini ortaya koydu. Bu süre, otuz saniyelik televizyon reklamlarıyla karşılaştırıldığında bir hayli az.

comScore CEO’su Gian Fulgoni CNBC’de yayınlanan Squawk Alley programında yaptığı açıklamada, “Reklamın süresi oldukça önemli ve kısa tutulması gerekiyor, aksi taktirde yeni neslin ilgisini canlı tutmak mümkün olmuyor. Yeni nesle ulaşmak için reklamcılık formatının köklü şekilde değiştirilmesi gerekebilir. Derdinizi gerçek anlamda birkaç saniye içinde anlatıp izleyiciye ulaştığınızdan emin olmanız lazım.” dedi.

Zamanlarının çoğunu telefonla geçiriyorlar

Araştırmaya göre yeni nesil zamanının çoğunu telefon başında geçiriyor. Kendileri de zamanlarının yüzde 61’ini akıllı telefon uygulamalarıyla, yüzde 8’ini ise telefondan web sitelerine bakarak geçirdiklerini söyledi. Ayrıca zamanın yüzde 25’ini bilgisayar başında ve sadece yüzde 5’ini tabletlerle geçiriyorlar.

Diğer birçok araştırmanın ortaya koyduğu gibi Snapchat oldukça popüler. Her üç gençten ikisi Snapchat kullanıyor. Fakat, araştırmaya dahil edilen gençlerin yüzde 95’i için Facebook hala ilk sırada geliyor. Fulgoni, “Zamanla, özellikle de şu anda genç olanlar yaşlandıkça neler değişecek çok merak ediyoruz.” dedi.

Kaynak: www.dunyahalleri.com